Мејведер викендов ќе се соочи со внукот на мафијашот Готи

Флојд Мејведер овој викенд запишува уште една егзибициска борба.

Друг шарен противник што ќе биде прикажан во оваа епизода од Флојдовите лудории е Џон Готи Трети, кој е популарен само затоа што неговиот дедо бил познат мафијаш. Тој, исто така, има 5-1 како ММА борец и 2-0 како боксер, ако тоа е важно за некој што не се вика Готи.

Во продолжение можете да погледнете видео од нивната прес-конференција пред борбата:

Еве го целосниот распоред за боксот „Семејствата се важни“:

Флојд Мејведер – Џон Готи III
Улис Дијаз – Калас Карим 2
Џарел Милер – Антонио Зепеда
Хектор Ломбард – Ерик Тарнер (бокс со бокрески крушки)
Џеј Хон Инграм – Рајан Ален
Камари Барнсајд – Брендан Џексон

Настанот кој ќе се одржи оваа недела. (11 јуни) во ФЛА арена во Санрајс, Флорида.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО