Злато за Дејан Георгиевски, сребро за Филип Додевски на Г2 турнирот „Албанија опен“ (ФОТО)

Дејан Георгиевски освои злато а Филип Додевски сребро на Меѓународниот таеквондо турнир „Албанија опен“ од серијата Г2 во Тирана.

Дејан Георгиевски со две убедливи победи. Во финалето го демолира од олимпиецот и медалист на СП, Иван Трајковиќ од Словенија.

Филип Додевски две ефективни победи и исклучително тесен пораз во финалето од Сулејманов од Азербејџан.

„Одиме во Париз 2024 со сите македонски срца“, напипша на ФБ тренерот Драко Костовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО