Златни медали за Пешовски и Селев на „Боксинг деј“ во Лесковац!

Pesovski vo leskovac

Боксерите на БК Универзалци од Скопје освоија два златни медали на Меѓународниот турнир „Боксинг деј“ во Лесковац, Србија.

Костадин Пешовски (-64 кг) беше подобар од репрезентативецот на Србија Вељко Павловиќ, додека Љубен Селев (- 50 кг) направи вистински подвиг совладувајќи го осум килограми потешкиот репрезентативец на Србија, Стефан Сачиревиќ.

Univerzalci voleskovac

Тренерот Васко Чубалевски е задоволен од настапот на своите боксери и највува уште многу успеси на меѓународен план.

На турнирот учествуваа 100-тина боксери од Србија, Црна Гора, Хрватска и Македонија.

ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО