Златна плакета за европскиот шампион Вероника Костовска!

Veronika Kostovska so zlatna plaketa

Европската шампионка во карате за кадети, Вероника Костовска, вечерва доби Златна плакета за афирмација на спортот по повод 10 години од постоењето на Општина Бутел.

Плакетата и ја врачи градоначалникот Петре Латиновски.

Да потсетиме дека за помалку од еден месец Костовска ќе натапи на Светското првенство кадети, јуниори и јуниори до 21 година во Џакарта-Индонезија.

ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО