Жозе Алдо поразен во БЏЏ меч (ВИДЕО)

По неколку децении на посветен ММА Жозе Алдо се врати на татамито.

Поранешниот двократен шампион на УФЦ во перолесна категорија е запрен во четвртфиналето категорија 76,7 килограми на Мастер меѓународниот ИБЏЏФ џиу џицу првенство во Рио де Жанеиро.

Алдо е поразен со 3-1 од Антонио Кривелари.

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО