Жермел Шарло со брутален нокаут ја одбарни ВБЦ титулата (ВИДЕО)

60

Жермел Шарло (29-0, 14 Ко) изминатиот викенд во Њујорк за прв пат ја одбрани шампионската титула на ВБЦ во супервелтер категорија.

26-годишниот Американец лесно се пресмета со пет години постариот сонародник Чарлс Хетли (26-2-1, 18 КО).

По серијата удари со десницата во шестата рунда, Шарло со десно кроше го нокаутираше и го исфрли преку јажињата. Хетли во третата рунда се најде во нокдаун уште еднаш со десницата.

https://youtu.be/jmLFJQYen6w

.