Засилувањата на Лирија ќе се борат за бронзи во Молдавија (ФОТО)

Засилувањата на БК Лирија денеска го има дебито во новиот дрес на Меѓународниот боречки турнир во Кишињев, Молдавија, а Фати Вејсели (61 кг) и Омер Сејфлау (74 кг) утре ќе се борат за бронзени медали.

Вјесели загуби во полуфиналето, а Сејфулау преку репасаж се изборил за борба за медал.

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО