Волков: Го победувам Струве и ја напаѓам титулата (ВИДЕО)

Руската ММА ѕвезда во тешка категорија, Александар Волков, е подготвена да ја нападне титулата на УФЦ, но претходно мора да се справи со џинот Стефан Струве. Нивната пресметка е главна на вечерашната програма на УФЦ Фајт најт 115 во Ротердам.

„Струве е многу тежок противник. Еден од најмладите борци во Топ 10. Но, истото важи и за мене. Мислам дека победата над него ќе ме доближи до натпревар за титулата. Јас сум во прекрасна форма и убеден сум дека сум подобар од Струве во секој поглед“, изјави Волков по синоќешното мерење.

UFC Fight Night 115:

Alexander Volkov (113.9) vs. Stefan Struve (119.7)
Siyar Bahadurzada (84.4) vs. Rob Wilkinson (84)
Talita Oliveira (61.2) vs. Marion Reneau (61.2)
Bryan Barberena (77.1) vs. Leon Edwards (76.2)
Darren Till (77.1) vs. Bojan Veličković (77.6)
Felipe Silva (70.3) vs. Mairbek Taisumov (70.3)
Mads Burnell (70.3) vs. Michel Prazeres (72.1)*
Desmond Green (70.3) vs. Rustam Khabilov (70.8)
Francimar Barroso (92.5) vs. Aleksandar Rakić (93)
Zabit Magomedsharipov (66.2) vs. Mike Santiago (65.8)
Abdul-Kerim Edilov (92.5) vs. Bojan Mihajlovic (93)
Thibault Gouti (70.3) vs. Andrew Holbrook (70.8)

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО