Витомир Трајковски со две победи и реми на Карате 1 Младинска лига во А Коруња

Витомир Трајковски (-84 кг) извојува две победи, а една борба заврши нерешно на Карате 1 Младинска лига во А Коруња, Шпанија.

Во првата борба славеше со Миле Иваниќ од Босна и Херцеговина 5-4, потоа и против Скот Андерсон од Шкотска 8-0, а со Роберто Родригез се бореше нерешено 2-2, но поради прв освоен поен понатаму отиде Шпанецот.

Родригез не се пласира во финалето, па така не му овозможи репасаж на нашиот каратист, кој беше близу до висок пласман.

Стефан Стојановиќ (+84 кг) загуби од Ерван Жадул од Белгија 0-1.

Резултати – Карате 1 Младинска лига:

-84 кг
Витомир Трајковски – Миле Иваниќ (БиХ) 5-4
Витомир Трајковски – Скот Андерсон (Шкотска) 8-0
Витомир Трајковски – Роберто Фернандез Родригез (Шпанија) 2-2

+84 кг
Стефан Стојановиќ – Ерван Жадул (Блегија) 0-1

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО