Витали Кличко објави дека се разведува од сопругата

Трикратниот светски шампион во тешка категорија и член на Меѓународната боксерска куќа на славните, а сега градоначалник на Киев, Украинецот Витали Кличко објави дека по 26 години брак се разведува од сопругата Наталија.

„Не е тајна дека долги години живееме не само во различни градови, туку и во земји. Многу години, различни интереси и различни животи. И решивме да го официјализираме.

Ова е желба на двете страни. Сè уште имаме добри односи, се почитуваме, децата сега се возрасни и животот продолжува“, вели Кличко.

Витали и Наталија имаат три деца. Синот Јегор-Даниел (2000), ќерката Елизабет-Викторија (2002) и синот Максим (2005). Сопругата на боксерот моментално живее во Германија, а децата студираат во странство.

Кличко во моментов се посвети на својата кариера во политиката и не престанува да биде активен на социјалните мрежи за време на војната со Русија. Како боксер Кличко освои неколку светски титули во тешка категорија.

Тој ја имаше титулата на Светската боксерска организација (ВБО) од 1999 до 2000 година, титулата на списанието Ринг од 2004 до 2005 година и титулата на Светскиот боксерски совет (ВБЦ) двапати меѓу 2004 и 2013 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО