Видео најава за борбата Бадр Хари – Рико Верховен

badr hari najava

Глори ги израдува навивачите на кик боксот, најавувајќи дека е постигнат договор за борбата помеѓу нивните шампион во тешка категорија Рико Верховен и Бадр Хари.

Точниот датум на борбата се уште не е објавен, но е потврдено дека борбата ќе се одржи во декември во Германија и нема да биде за титулата.

Глори ја објави првата видео најава за мечот на двајцата најдобри тешкаши во светот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО