Верховен и Осаро во друштво со Мајк Тајсон (ВИДЕО)

На програмата на настанот Гори: Колишн 6, што ќе се одржи на 4 ноември на стадионот Гелре доме во Арнем, вклучува дури четири натпревари за титулата на една од најголемите кик бокс организации во светот.

Донеги Абена го брани појасот во полутешка категорија против Тарик Хбабез, Донован Висе ќе се соочи со Мајкл Боапич во меч за титулата во средна категорија, додека шампионот во полутешка категорија Енди Семелеер се уште чека противник.

Фантастичното шоу ќе биде на чело на борбата за титулата во тешка категорија меѓу долгогодишниот шампион Рико Верховен и привремениот носител на титулата Тарик Осаро.

Нигериецот во јуни со нокаут во петтата рунда го победи најдобриот хрватски кикбоксер Антони Плазибат и обезбеди меч за титулата.

Пред големиот настан Глори организираше настан на кој Верховен и Осаро ја најавија својата борба, а на таа средба се запознаа и со боксерската легенда Мајк Тајсон.

Во видеото објавено од Глори на Јутјуб каналот, Верховен го претстави Осаро со Тајсон и му рече дека тој е неговиот противник во борбата за титулата. На се придодаде Нигериецот и рече:

„Тој е поранешен, а јас новиот шампион“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО