Веном со фантастично летечко колено го нокаутираше Киборг, Дејли изгуби од Лима (ВИДЕО)

majkl Pejdz letecko koleno so Kiborg

Во главната борба на вечерта на Белатор 158 во Лондон, Пол Дејли (38-14-2) изгуби со едногласна одлука на судиите од поранешниот боксерски шампион во полусредна категорија, Даглас Лима (27-6).

Мет Митрион (11-5) беше успешен и во вториот настап за Белатор. „Митхед“ со технички нокаут во втората рунда го победи Оли Томпсон (17-9).

Мајкл „Веном“ Пејџ (11-0) со фантастично летечко колено во втората рунда го нокаутира Евангелист „Киборг“ Сантош (21-18).

Френсис Кармонт (25-11) со брабо чоук во првата рунда го победи Лукаш Клингер од Полска (7-3).

Популарниот британски борец Алекс Рид (10-10-1-1 НЦ) се врати по речиси четири години пауза за да дебитира за Белатор. 40-годишниот Рид загуби со едногласна одлука на судиите од 43-годишниот Шпанец Мануел Гарсија (28-19).

Bellator 158:

Douglas Lima – Paul Daley (ednoglasna sudiska odluka, 30-27, 30-27, 30-27)
Matt Mitrione – Oli Thompson (TKO, R2)
Michael Page – Evangelista Santos (KO, R2)
Francis Carmont – Likasz Klinger (submission, brabo choke, R1)
James Gallagher – Mike Cutting (ednoglasna sudiska odluka; 30-27, 30-27, 30-27)
James Mulheron def. Neil Grove (ednoglasna sudiska odluka)

Manuel Garcia def. Alex Reid (ednoglasna sudiska odluka)

https://youtu.be/spDiVav9B4E

https://youtu.be/mJyaugYIjag

https://youtu.be/stXSeLwr9jU

https://youtu.be/iDLqvjpjoMQ

https://youtu.be/FGihwS52TqU

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО