Васо Бакочевиќ загуби за минута со прекин во борбата без правила (ВИДЕО)

356

Црногорскиот ММА борец Васо Бакочевиќ не се забавуваше добро во Гдањск на боречкиот настан организиран од полската промоција на Воторе.

Психопатот загуби за само за една минута со брејк од Марцин Вржосек, попознат како Полскиот зомби.

Во борба без правила во која се е дозволено (лактите, колената, газењето, фудбалските удари…) Васо издржа само една минута.

Нивната борба беше организирана во три рунди, првите две по три минути, а третата додека некој не се предаде, со нокаут или судиска одлука.

Поранешниот шампион во лесна категорија на КСВ и учесник во последната 22-ра сезона на Ултимејт фајтер најпрво го удри Бакочевиќ со удари во главата, а потоа го удри неколку пати со лактот во главата од горна позиција додека судијата не го прекина мечот.