Вардар му гостува Железничар во 3.коло на Регионалната бокс лига

Вардар утре и гостува на екипата Железничар во Сараево во рамките на третото коло на Регионалната бокс лига.

Вардар, односно, боксерите на Македонија, во првите две кола претрпеа два порази од Лозница во Скопје 6-14 и во Подгорица (Црна Гора) 18-2.

Мечот е закажан за 17 часот во салата „Скендерија“ со пренос Арена 4.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО