Вардар и Подгорица утре ќе ги одмерат силите во 2.коло на РБЛ

Во второто коло на Регионалната бокс лига Вардар утре и гостува на Подгорица. Нивната средба ќе се одржии на отворено.

Од нашиот табор се оптимисти и веруваат во позитивен резултат.

Во сабота и недела завршува првиот дел од РБЛ, а потоа ќе продолжи во септември.

Подгорица – Вардар

Јуниори

56 кг Лука Гачевиќ – Ален Рустемов

64 кг Ѓорѓе Смоловиќ – Давид Ѓоргокески

Сениори

56 кг ? -Луар Алиу

60 кг Един Алковиќ – Дрилон Арифи

64 кг Никола Лазаревиќ – Јасин Лама   

69 кг Патриот Бехреми – Алим Насуфи

75 кг Стефан Савковиќ – Лео Јовановски

81 кг Милован Секуловиќ – Милош Терзиќ

91 кг Милорад Пуриќ – Александар Најдовски

+91 кг Дмитрије Милиќ – Аријан Пачаризи

Распоред на 2.коло:

Група А

Подгорица – Вардар Скопје
Лозница Железничар Сараево

Група Б

Радник Бјелина – Марибор
Црвена звезда Белград – Витези Загреб

Резултати – РБЛ 1.коло:

Група А

Вардар Скопје – Лозница 6-14
Железничар Сараево – Подгорица 14-6

Група Б

Витези Загреб – Радник Бјелина 16-4
Црвена звезда Белград – Марибор 14-6

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО