Ван Зант: Не користам дезодоранс, затоа што предизвикува рак

144

Натпреварувачката на БКФЦ, Пејџ ван Зант, тврди дека не користи дезодоранс за време на тренинг. Тоа го тврди 27-годишниот поранешен спортистка на УФЦ, според која дезодорансите предизвикуваат рак и затоа не ги користи.

Пејџ не се грижи за тоа, бидејќи во собата секогаш има маж кој мириса полошо од неа. „12 мерач“ се враќа на рингот на БКФЦ 19, што ќе се одржи на 23 јули. Таа ќе има реванш со Рејчел Остович.

Двете ќе се борат во перо категорија со голи раце. Пред неколку години во УФЦ Пејџ ја победи со завршница. Пејџ рече дека нејзиниот живот започнал кога прекинала со ММА.

„Заминав од ММА и конечно го започнав мојот живот. Не користам дезодоранс за време на тренинг. Мислам дека секогаш има човек во теретана кој мириса полошо од мене.

Покрај тоа, дезодорансот ги задушува вашите пори и предизвикува рак. Потењето е добро за вас“, рече Ван Зант на социјалните мрежи.