Вајт за Чендлер-Фергусон: Не сум видел потежок нокаут

Дана Вајт тврди дека кариерата на Тони Фергусон во УФЦ не е загрозена.

Минатиот викенд во Аризона, Тони загуби со тежок нокаут од Мајкл Чендлер. „Ел Кукуј“ влезе во серија од 4 последователни порази. Не победил 3 години и не загубил толку многу во кариерата.

Веднаш се шпекулираше дека се работи за Тони во УФЦ. Сепак, Вајт не се согласи и рече дека на Тони му треба одмор, но тоа не значи дека ќе биде ослободен.

„Не знам што се случува со Тони Фергусон. Тоа беше најтешкиот нокаут што сум го видел. Сите се прашуваат дали ова е последната борба за Тони во УФЦ.

Не, тој сè уште е еден од најдобрите 10 борци во светот. Тони изгледаше многу добро во оваа прва рунда. Тоа беше тежок нокаут. Сега на Тони му треба пауза.

Не знам што ќе се случи. Тони не беше доминантен. Изгледаше многу добро додека не беше фатен. Ова може да му се случи на секого“, изјави Вајт за медиумите по УФЦ 274.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО