Вајлдер почна нова психолошка војна со Џошуа

41

Дионтеј Вајлдер почна нов психолошки напад врз Ентони Џошуа. Американскиот нокаутер го изрази незадоволството од оценката на букмејкерите, што го стави Британцот како фаворит во реваншот со Енди Руиз со коефициент од околу 1,33.

„Очекувам Руиз повторно да победи“, рече Вајлдер.

„На Џошуа нема потреба доверба. Тој има слаба психа. И тоа не се тренира. Или го имаш, или не. Или верувате во себе или не. Ова е спорт за гладијатори. Ако не го поседуваш, нема место тука“.

Џошуа и Руиз веќе почнаа промотивни гостувања за нивниот меч на 7 декември.