Вајлдер нуди видео доказ дека го нокаутирал Фјури (ВИДЕО)

Дионтеј Вајлдер понуди видео снимка од мечот со Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер,  а што заврши без победник, со  која докажува дека го победил Фјури со нокаут.

Вајлдер  му зададе тежок удар на Фјури и го испрати во нокдаун, но тој успеа да стане. Сега, Вајлдер со видео доказот вели дека на неговиот противник му биле потребни повеќе од 10 секунди за да стане.

https://www.instagram.com/p/Bq_V5z9gB-o/?utm_source=ig_embed

.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО