Утре по трети пат се одржува „9 Мај“ – меѓународен турнир во борење за жени

Утре во Скопје се одржува третиот Меѓународен турнир во слободен стил и женско борење „9 Мај“.

Организатор на турнирот е БК Безбедност од Скопје под менторство на д-р Страшо Глигоров.

Борбите почнуваат во 10:30 часот во салата на ОУ „11 Октомври“ во населбата Пролет.

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО