Утре на „Јордан Мијалков“ пресметка на македонски и бугарски боксери

Утре во Штип ќе се одржи третиот Меѓународен боксерски турнир „Јордан Мијалков во организација на БК Пинк пантер.

Турнирот ќе биде двомеч меѓу македонски и бугарски  боксери (од БК Пирин и БК Македонија) и ќе има околу 15 борби.

Борбите почнуваат во 17 часот на клутниот Спортски центар „Џексон“.

Годинава се дава акцент на младинските категории за развој на боксот.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО