Усик за Фјури: Се преправа дека е страшен, но дома плаче на љубовни филмови

Александар Усик откри дел од карактерот на Тајсон Фјури, кој никогаш не се прикажува во јавноста, поточно оној на чувствителен човек.

„Кога нема камери, станувате сосема друга личност. Лошо го игра пред камери. Мислам дека сака романтични филмови и кога ги гледа малку плаче. Нема ништо лошо во тоа. Понекогаш и јас, кога гледа филмови, пуштам солза“, изјави Украинецот во интервју за Гардијан.

„Ромскиот крал“ често дава индиции дека неговото однесување е диктирано најмногу од желбата да ги нахрани медиумите и на тој начин да го привлече вниманието на неговите борби во рингот. Во исто време, често демонстрира многу поцивилизиран поход кон своите противници.

Еден пример е неговото последно појавување на прес-конференцијата на Џејк Пол. Брат му ќе се бори со инфлуенсерот и со месеци фрлаат навреди и закани по медиумите. Фјури го нападна Пол како да сака да го нападне, но веднаш покажа пријателство и му честиташе на Џејк за тоа што го прави. Самиот боксер во лесна категорија призна дека очекувал да добие тупаница во лицето, но бил пријатно изненаден“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО