Усик почна да рапува за време на соочувањето со Дубоа (ВИДЕО)

Aлександар Усик и Даниел Дубоа денеска се соочија на нивната прес-конференција во Лондон, месец и половина пред големата борба во Полска. Двајцата како да ја задржаа присебноста цела минута, гледајќи во очите на противникот, но потоа шампионот ги покажа своите музички способности за да уживаат камерите и гостите во салата.

Од снимката не е доволно јасно што точно пее Усик, но јасно е дека рапува, па очекуваме во следните неколку часа на социјалните мрежи да се појават куп клипови кои ќе му додадат различни текстови.

Потсетуваме дека Дубоа ќе се испроба за шампионските појаси на Украинецот од позицијата задолжителен предизвикувач на ВБА.

https://twitter.com/MichaelBensonn/status/1679472206709944321?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1679472206709944321%7Ctwgr%5E5d6b6aeab647a4912b2aa0f9f5c6137b299a803b%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fboxing%2Fusik-zapochna-da-rapira-pri-fejsofa-s-duboa-video%2F

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО