Усик и Дубоа го посетија стадионот во Полска каде ќе се борат (ФОТО)

На Aлександaр Усик и Даниел Дубоа им преостанува уште само месец и половина до спектакуларната борба за шампионските појаси во тешка категорија и во оваа прилика го направија првото соочување во Варшава.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Usyk. The Cat. Oleksandr (@usykaa)

Имаа прес-конференција од стадионот „Тарчински“, каде ќе се соочат на 26 август.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Usyk. The Cat. Oleksandr (@usykaa)

Капацитетот на објектот е 45.000 седишта, кои се очекува да бидат исполнети до крај поради близината на арената до украинската граница. Ова беше прелиминарниот план, за да може максималниот број сонародници на шампионот да го поддржат во живо со оглед на тековната војна со Русија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Usyk. The Cat. Oleksandr (@usykaa)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО