Усик го сака победникот од Џошуа-Руиз

32

Александар Усик сака меч со победникот од мечот за светската титула во тешка категорија меѓу Ентони Џошуа и Енди Руиз. Реваншот ќе се одржи на 7 декември во Саудиска Арабија.

https://twitter.com/Paulireland123/status/1183238042938679298?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1183238042938679298&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sportal.bg%2Fnews.php%3Fnews%3D809524

Во текот на викендот, Усик го направи своето деби во тешка категорија и го откажа Чаз Витерспун.

„Тешко е да се каже каде ќе биде мојата следна борба“, рече Усик и додаде:

„Што се однесува до противникот, ова е прашање за Еди Херн. Ако би можел да изберам, би сакал да се соочам со победникот од средбата Ентони Џошуа – Енди Руиз“.