Усик го исмејуваше Тајсон Фјури (ФОТО)

Светскиот шампион во тешка категорија на ИБФ, ВБО и ВБА, Александар Усик (20-0, 13 КО) го исмејуваше шампионот на ВБЦ, Тајсон Фјури (33-0-1, 23 КО).

Двајцата би можеле да се соочат на крајот на годината и да го одредат апсолутниот светски шампион.

Сега Украинецот му одговори на Џипси Кинг, кој претходно не пропушти повторно вербално да го нападне.

Усик објави слика од себе, заедно со другите наводни учесници во супер настанот во Саудиска Арабија во декември: поранешните светски шампиони Дионтеј Вајлдер и Ентони Џошуа.

Во колажот, тројцата се смеат додека Усик се обидува да го одвлече Англичанецот во соба, но Тајсон стенка и возвраќа. На колажот Усик напиша: „Алчен чкембар, се гледаме пак“!

Се претпоставува дека ова е алузија на Ромскиот крал, бидејќи досега само тој негира дека имал историска гала во Саудиска Арабија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО