Усик е сигурен како ќе заврши борбата меѓу Фјури и Нгану

Александар Усик ја прогонозираше борбата меѓу Тајсон Фјури и Френсис Нгану една недела пред да се борат во рингот во Ријад.

„100% сум сигурен дека Тајсон Фјури ќе триумфира“, изјави Украинецот на својот канал на Јутјуб.

Слично мислење имаат и повеќето боксерски стручњаци во светот, иако оние кои имаа можност да тренираат со „Предаторот“ се на мислење дека тој е способен со силната десница да го нокаутира „Џипси Кинг“.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО