Уникатно: Борење во БЏЏ на вода во Охрид!

Borenje na voda vo Ohrid

Мајсторството и природните убавини на нештата им даваат величествен сјај. Професорот Роберт Наумоски со учесниците на семинарот во Охрид направи несекојдневен тренинг-борба во бразилско џиу џицу на вода со членовите на Рутс Охрид. Борбата ја изведоа Благоја Трајчевски и Дејан Чолески.

Воодушевен од она што го виде во Охрид преку фејсбук, неговиот колега Пауло Гимареш, вели: „Ајде ова да го направиме и во Австралија! Ќе го наречеме „напад на ајкула БЏЏ“. Ако дојде ајкулата ќе мора да направиш триаголник. Хахаха….“.

ipon.mk/В.Д.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО