УФЦ: Женско лудило ! (ВИДЕО)

Davenje

На дуелот меѓу Ракел Пенингтон и Ешли Еванс-Смит имаше повеќе од машки шмек, но не и нежност, погледнете ја завршницата од оваа УФЦ борба.

Борбите во женска конкуренција на моменти и се досадни , но она што се случи на дуелот меѓу Пенингтон и Еванс-Смит досега  еневидено. Иако имаше голема рана на лицето и беше во завидна позиција за време на целиот меч, во последната минута Пенингтон „побесне“ и противничката ја победи со – давење!

http://youtu.be/ZbKlrDh4zzQ

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО