УФЦ подготвува две големи пресметки за март

Најголемата светска ММА организација УФЦ планира две возбудливи борби за март. УФЦ бараат да се соочат поранешниот шампион во средна категорија Роберт Витакер и ѕвездата во подем Џаред Канониер.

Единствената пречка за оваа средба е што на Роберт му се допаѓа идејата за борба против Дарен Тил во Лондон и не е јасно дали ќе ја прифати понудата на УФЦ за битка против Канониер, кој е на една победа од дуел за титулата. Во неговата последна битка, Витакер изгуби со тежок нокаут од Адесанња и се збогува со титулата, а Џаред е во подем и во серија од три последователни победи со нокаут.

Другата борба за која УФЦ разговараат е во тешка категорија и ќе ги спротивстави Џони Вокер и Никита Крилов. Тоа нема да биде лесна битка за Бразилецот, кој беше во подем, но Кори Андерсон го приземји на почетокот на минатиот месец. Никита има скор од 25-7 во ММА и успеа да ги добие сите противници.

https://www.instagram.com/p/B5qoHxCpDJh/?utm_source=ig_embed
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО