УФЦ 180: Вердум и Хант лудуваа со НБА ѕвездите (ВИДЕО)

lamas bermudez gastelumfhgfhf

Во втората епизода на UFC 180- вградени- може да се види како борците го трошат своето време во Мексико Сити пред судирот за УФЦ појас.

Според однесувањето на Вердум и Хант и Ламас Бермудез, тешко може да се каже дека пред овие борци е мечот на нивните кариери.

 Фабрицио Вердум и Марк Хант го посетија тренингот на НБА тимот Минесота Тимберволфс. Се дружеа со навивачите со навивачите, користејќи кратката пауза во својот распоред, додека НБА сезоната е во полн ек. Беше интересно да се видат дивовите на УФЦ е рамо до рамо со НБА гигантите.

Едгар Гарсија, Јаир Родригез, Келвин Гастелум, Денис Бермудез, Рикардо Ламас и Лесли Смит се сретнаа заедно во фоајето на хотелот каде што им позираа на фотографите, а посебно интересно беше да се види многу опуштениот и речиси пријателски однос на Ламас и Бермудез. Воините позираа со трофејот НБА шампионот.

Подоцна, Хант и Вердум отишле во слата, каде што се сретнале со Барт Вотсон, а таму дознавме колку бил тежок во вторникот Марк Хант и колку му недосттасувало до 120 килограми, колку што е горната граница во тешка категорија на УФЦ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО