УФЦ 258: Ништо лично, само бизнис

126

Овој викенд, УФЦ се враќа во Лас Вегас, каде ќе се одржи УФЦ 258. Во главната борба Камару Усман ќе ја брани титулата во полутешка категорија против Жилберт Барнс.

Во коглавниот меч Мејси Барбер ќе се бори со Алекса Грасо во мува категорија. Усман и Барнс се поранешни соборци и нема да има ништо лично во оваа битка. Сè што е меѓу нив ќе биде само бизнис.

Главна карта:
Камару Усман – Жилберт Барнс
Мејси Барбер – Алекса Грасо
Келвин Гастелум – Јан Хајниш
Андре Евел – Крис Гутиерез
Маки Питоло – Хулијан Маркез

Прелиминарни:
Боби Грин – Џим Милер
Родолфо Виера – Ентони Хернандез
Белал Мухамед – Диего Лима
Полијана Вијана – Мелори Мартин
Рики Симон – Брајан Келехер
Габриел Грин – Филип Рој
Џилијан Робертсон – Миранда Маверик