УФЦ шампионот Алекс Переира донираше 100.000 долари по поплавите во Бразил

Алекс Переира им помага на сонародниците по природната катастрофа што ја погоди неговата родна земја Бразил.

Переира (10-2 ММА, 7-1 УФЦ), актуелниот шампион на УФЦ во полутешка категорија и поранешен шампион во средна категорија, донираше 100.000 долари за спасувачки и расчистувачки напори по големите поплави што го погодија јужен Бразил.

Бројот на загинати од катастрофата сега е повеќе од 90, а повеќе од 155.000 луѓе се раселени од своите домови низ целата земја, според најновиот извештај на Ројтерс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО