УФЦ ќе продуцира комедија со Адам Сендлер

УФЦ планира да продуцира нов документарец за задкулисната страна на животот во лигата, како и комедија со Адам Сендлер во главната улога.

Дана Вајт ја откри веста за време на гостувањето во Пет Мекаафи шоу во средата кога беше прашан за најновиот документарен филм на Конор Мек Грегор. Филмот „Мек Грегор засекогаш“ влезе во топ 10 меѓу најгледаните програми на Нетфликс.

Според Вајт, Мек Грегор направил свој договор за овој документарец. УФЦ сега развива своја серија, која се очекува да дебитира подоцна оваа година.

„Не е лесно да се направи документарен филм. Но, сега имаме договор со Року каде правиме документарец зад сцената на УФЦ. Филмот ќе излезе пред крајот на годината.

Моментално работиме и на шоу со Адам Сендлер. Тоа е комедија за работа во канцелариите на УФЦ“, изјави Вајт.

Продуцентската куќа на Сендлер, наречена Среќен Медисон, продуцираше десетици филмови и ТВ серии во текот на годините, вклучително и многу негови проекти, како и емисии како Голдберговите и Правилата на ангажманот.

Среќен Медисон, исто така, помогна во производството на филмот „Here Comes the Boom“ од 2012 година во кој глуми Кевин Џејмс, кој исто така се вртеше околу УФЦ, а промоцијата дури и го дозволи неговото име за употреба за време на продукцијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО