УФЦ борци се замаваа пред официјалната борба во Лондон (ВИДЕО)

Двајца од учесниците на претстојниот настан на УФЦ Лондон не можеле да дочекаат до сабота и имале „каубојски состанок“ во хотелот во кој се сместени некои од борците.

Станува збор за атлетичарите во лесна категорија Педи Пимблет од Англија и Илја Топурија од Грузија. Тие двајца се дел од главната карта на гала вечерта, која ќе се одржи во сабота навечер во Лондон.

Пимблет и Топурија нема да се караат меѓусебно за време на викендот, но тие имаа онлајн караница од минатата година. Педи и Илја често разменуваат „учтивост“ на социјалните мрежи, но сега виртуелното непријателство ескалира кога се сретнаа.

Иако никој не беше сериозно повреден, Пимблет и Топурија разменија по едно кроше, стоејќи од двете страни на масата. Летаа и неколку шишиња додека не интервенираа обезбедувањето и персоналот од нивните табори и не ги раздвоија.

https://twitter.com/Topuriailia/status/1503817050849955842?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1503817050849955842%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fmma%2Fufc-bojci-se-sdrpaxa-v-xotel-predi-predstoyashhata-gala-v-london-video%2F

По кавгата двајцата продолжиле со пукањето на интернет.

„Те предупредив! Еве што се случува кога ќе покажете непочитување кон мене и мојата земја. Ме виде и почна да ме поздравува бидејќи беше лут… Треба да му бидеш благодарен на мојот тим, инаку ќе ти ја отсечев главата“, му напиша Топурија подоцна на Педи.

Ливерпулецот не задоцни и иронично одговори:

https://twitter.com/theufcbaddy/status/1503776590387417088?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1503776590387417088%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fmma%2Fufc-bojci-se-sdrpaxa-v-xotel-predi-predstoyashhata-gala-v-london-video%2F

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО