Уапсија поранешен ММА борец кој и се заканувал на ќерката на Дана Вајт

Претседателот на УФЦ, Дaна Вајт, во последните денови објавува многу нејасни пораки на својот Инстаграм профил.

Сепак, пред фановите да добијат прилика да добијат соодветна претстава за тоа што навестува Дана, тој ги избриша пораките. Но, сега има одредена јасност за тоа што значат пораките на Вајт. Прашањето се однесувало на безбедноста на неговото семејство.

Поранешниот ММА борец и вработен во теретаната во УФЦ, Брендон Бендер, наводно објавил порака на својот Инстаграм профил каде му се заканувал на претседателот на УФЦ и неговото семејство, вклучувајќи ја и неговата 16-годишна ќерка Савана Вајт.

Бендер и се заканува на ќерката на Вајат и се заканува дека наскоро ќе биде во неговиот кревет. Ова го ослободува гневот на Вајт, кој за неколку дена успева да му влезе во трага на Брендон и да го договори неговото апсење. Сето ова се случува благодарение на фановите и медиумите кои помагаат да се реши проблемот.

„Мамето твое, гомно! Доаѓам по тебе, копиле. Зависник. Ќе и се закануваш на мојата 16-годишна ќерка?“, иреагира Вајт.

Вајт, исто така, им се заблагодари на сите навивачи, членови на медиумите и службениците за спроведување на законот кои помогнаа да се реши ситуацијата. Како што споменува Дана, Савана е малолетна. Значи, постојат сите шанси Брендон Бендер да западне во сериозни проблеми со законот ако биде прогласен за виновен.

Како што беше претходно споменато, Бендер беше вработен во УФЦ. Сепак, по инцидентот, УФЦ појасни дека Брендон се разделил со компанијата повеќе од два месеци пред инцидентот. Пред да работи за УФЦ, тој беше и ММА борец.

35-годишниот Американец забележа 12 победи и 2 порази во ММА. Тој е поранешен борец на Белатор каде забележа 1 победа и 2 порази. Не е јасно што го навело Бендер да му се заканува на Вајт кога бил негов вработен. Очигледно двете страни не се разделија во добри односи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madnessmma (@madnessmma)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО