Тренерот на Волкановски: Александар сака реванш оваа година

Тренерот на Александар Волкановски, Јуџин Беирман, зборува за идните планови на Александар за следната борба.

„Не можам да дадам премногу информации, но очигледно се согласувам дека Алекс заслужува реванш“, изјави Беирман за Комбат ТВ. „Мислам дека направи сè што требаше да направи како шампион, добро се претстави себеси, своето семејство, неговиот тим и пред сè компанијата. Беше долгогодишен шампион, многупати ја бранеше титулата, се бореше со повреди, прифаќаше борби на краток рок. Ги штиклира сите полиња за да добие итен реванш“.

35-годишниот Волкановски сега има 1-3 во последните четири борби, откако ја започна кариерата во УФЦ со легендарниот скор од 12-0 со кој ја освои титулата во перо категорија и ја бранеше пет пати.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО