Тренерот на репрезентацијата на Србија застрелна со два куршуми во грбот

Тренерот на боксерската репрезентација на Србија, Мане Манчета (38) е ранет синоќа во Белград, откако непознат напаѓач му испукал два куршума во грбот. Тој по пукањето се довлечкал десетина метри до тротоарот каде што е пронајден и пренесен во болница. Тој не е во животна опасност.

Инаку, Мане Манчета во својата кариера има одбоксувано околу 150 борби.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО