Трајков и Глушкин од Фајт тим во финалето на „Балкан бест фајтерс 2018“

На Меѓународниот турнир во кик бокс „Балкан бест фајтерс 2018“ во Ниш Фајт тим Скопје со двајцата натпреварувачи Борјан Трајков и Александар Глушкин се пласираа во финалето и ќе борат со натпреварувачите од Шампион од Скопје.

Борјан Трајков забележа две победи, а Александар Глушкин една.

Трнерот на Фајт тим Тони Стојановски е задоволни од досегашниот настап на двајцата финалисти и очекува победа на финалето кој ќе се одржи денеска.

На турнирот учествуваат 15 земји со над 1000 натпреварувачи.

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО