Тони Јока уверлив во професионалното деби (ВИДЕО)

115

Тони Јока во Париз го имаше професионалното деби.

Олимпискиот шампион од Рио во тешка категорија во неговата прва професионална борба во втората рунда го нокаутира претходно непоразениот Тревис Кларк (12-1, 8 КО).

24-годишниот Французин на мерењето имаше 109, а 38-годишниот Американец 102,5 килограми.

https://youtu.be/NefFkracsss

.