Тони Фергусон се уште симнува килажа

Поранешниот привремен шампион во лесна категорија Тони Фергусон продолжува да слабее, иако УФЦ 249 е откажан. Фергусон помина низ многу немири, откако првично Хабиб Нурмагомедов се повлече од битката и го остави без противник. Тони покажа свежина и остана на борбената картичка, иако имаше одредена неизвесност за настанот.

Привремената титула, но сето тоа беше бесмислено, затоа што настанот пропадна, откако ЕСПН се повлече. Сепак, Тони не е заинтересиран за ова и сака да си докаже на себе и неговите фанови дека е професионалец и во петок планира да тежи 70 килограми.

„Јас сè уште работам. До петок влезам во категоријата“, напиша на социјалните мрежи.

https://www.instagram.com/p/B-28FQqhdP7/?utm_source=ig_embed

Ел Кучуј е во серија од 12 последователни победи и не е јасно што ќе се случи со тоа во наредните месеци. УФЦ најверојатно ќе ја пренасочи својата борба за налето со Гејџи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО