Тито Ортиз: Бонар е палјачо кој клечи на колена пред УФЦ (ВИДЕО)

Неколку недели пред дуелот меѓу Тито Ортиз и Стефан Бонар во Белатор 131, „The Hunington Beach Bad Boy“, нема ден а да не се распламтат интригите меѓу двајцата борачи. 

ortiz-bonnar„Тој е еден озборувач, мал стаорец. Како мала чивава е. Смешно е, бидејќи се гледа каков палјачо е тој. Донесе еден од моите стари спаринг партнери, а се обидувал да се поврзе и со мојот тренер. Се надевам дека ќе го научат на нешто, затоа што ништо не правеше моите кампови“, нагласи ортиз.

Сепак, тоа беше само почеток за навредите кон Bonnar, кои станаа нецензурирани. Темата е неговото заминување од УФЦ.

„Тој помина толку време во UFC, благодарејќи на коленичењето. Постојано им правеше „свирки“, за да не настапува често. Но, ќе си плати за тоа во следниот дуел“, му порача Ортиз.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО