Тимоти Бредли го нокаутираше Брендон Риос

Timoti bredli

Тимоти Бредли забележа победа со нокаут во средбата со Брендон Риос.

И двајцата боксери ја почнаа борбата силно. Бредли уште од почетокот почна со сериозни напади, покажувајќи дека рингот е негов. Тој наиде на силен отпор само во почетокот на мечот. Противник се покажа премногу предвидлив.

timoti bredli udira

Крајот на средбата дојде во 9-тата рунда, кога Риос беше принуден да се предаде. По една од серијата удари, Риос падна на колена и многу тешко се исправи, но немаше можност да ја продолжи борбата.

Риос по мечот најави повлекување од боксот и посветување на семејството.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО