Тешки противници за нашите борачи на СП во У-20

Нашите борачи ги добија противниците на Светското првенство за младинци (У-20) во Аман, Јордан, од 14 до 20 август.

Македонските борачи на жребот добија многу тешки противници, а некои од нив се претенденти за медали

СП во Јордан:

61 кг
Бесир Алили – Микола Ташохло (Украина) квалификации

86 кг
Шакир Беслими – Ваџим Бандаркоу (неутрален)/ Рахим Магамадов (Франција) 1/8 финале

125 кг
Теодор Ѓеорѓиев – Јусиф Дурсунов (Азербејџан) 1/8 финале

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО