Тепачка на навивачите на Милвол и Вест Хем на боксерски меч (ВИДЕО)

Мечот за шампион на Англија во велтер категорија помеѓу Џони Гертон и Гери помина во сенка на брутална тепачка меѓу навивачите во салата.

Во салата се степаа хулиганите на Милвол и Вест Хем, кои се големи ривали во англискиот фудбал.

https://www.youtube.com/watch?v=ZxYL6A_1b9w

https://twitter.com/casualsportsn/status/1053974920777134080?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1053974920777134080&ref_url=https%3A%2F%2Foff.net.mk%2Foffside%2Fnavivachi%2Fse-sretnaa-huligani-na-vest-hem-i-milvol-i-tolku-trebashe

https://twitter.com/casualsportsn/status/1054011979210334210?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1054011979210334210&ref_url=https%3A%2F%2Foff.net.mk%2Foffside%2Fnavivachi%2Fse-sretnaa-huligani-na-vest-hem-i-milvol-i-tolku-trebashe

.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО