Тајсон Фјури пак го направи тоа

Тајсон Фјури се откажа, Тајсон Фјури се враќа. Оваа серија е видена веќе неколку месеци, откако „Ромскиот крал“ го победи Дилиен Вајт и најави дека повеќе нема да боксира. Потоа повеќепати беше враќан и откажуван, а изминатава недела и самиот официјално изјави дека ќе одржи барем уште една борба.

Таа требаше да биде со Дерек Чисора во декември, но трилогијата со „Војната“ пропадна поради неусогласеност во финансиските параметри. На оваа позадина, светскиот шампион на ВБЦ дури и го најави својот нов тренер, што дополнително ги засили индициите дека доаѓа меч за обединување со победникот на Александар Усик – Ентони Џошуа.

Да, но не, како што најчесто се зборува со Тајсон Фјури. Денеска на социјалните мрежи објави нов развој според кој повторно се откажува од боксот.

„Огромна благодарност до сите што имаа влијание врз мојата кариера низ годините. По долги и напорни разговори, конечно решив да се повлечам и на мојот 34-ти роденден велам: „Убаво патување““, напиша Фјури на Инстаграм.

Што точно треба да значи тоа? Ретко кој може да каже конкретно. Тајсон се повлекува и се враќа толку често што е како да ги бркате сонцето и месечината. Ах, ајде да стигнеме таму, но навистина нема шанси. Како ќе биде утре кога сонцето повторно ќе изгрее?

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО