Тајрон Спонг прв пат ќе боксира во родниот Суринам

158

Тајрон Спонг (12-0, 12 KO) на 21-ви декември прв пат ќе боксира во родниот Суринам.

„Кралот на рингот“ 13-тата професионална победа ќе ја бара против 41-годишниот Бразилец Педро Отас (32-4-1, 28 КО).

Отас во текот на кариерата загуби со нокаутот на поранешниот противник на Тони Белју за титулата на ВБЦ во лесно-тешка категорија Илунга Макабу и непоразениот Кинез Јунлонг Жанг.

.