Светскиот првак во велтер категорија Дени Гарсија има шест прсти! (ВИДЕО)

deni garsija

Светскиот боксерски првак во велтер категорија, Дени Гарсија, ја откри тајната зашто и по 29 борби се уште е непоразен.

Таа лежи во неверојатниот факт дека на десната нога има шест прсти.

garsija-sest-prsti

“Затоа никој не може да ме бутне, шесте прсти ми даваат баланс”, изјави Гарсија.

Порториканецот досега учествувал во 29 борби и ги доби сите, а на 17 од нив победи со нокаут.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО