Свансон го победи Крон Грејси, Једрзејчик славеше во главната борба на вечерта (ВИДЕО)

44

Откако загуби три од последните четири борби, Јоана Једрзејчик (16-3, 10-3 УФЦ) славеше во главниот меч на УФЦ настанот во Тампа.

Поранешната шампионка во сламка категорија со едногласна одлука на судиите ја победи Мишел Ватерсон (17-7, 5-3 УФЦ) – 50-45, 50-45, 49-46.

 Во битката на вечерта, Куб Свансон (26-11, 11-7 УФЦ) со едногласна одлука го совлада синот на легендарниот Риксон Грејси, Крон (5-1, 1-1 УФЦ).

Останатите бонуси од 50.000 долари за изведба на вечерта ги собраа велтерашот Нико Прајс кој го нокаутира Џејмс Вик во прваоа рунда, како и Марлон Вера кој во мечот во бантам во третата рунда го запре Андре Евел. На Вера ова му е пета последователна победа, а тпритоа собра и три бонуси.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=QNRoEe7OYno
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=S3XpypRFOdw